Meme Stoica a reacționat după FCSB – Sepsi OSK 1-1. „Din nou am fost alungați!” Motiv de bucurie pentru oficialul roș-albaștrilor pe final de an

Meme Stoica, managerul general al celor de la FCSB, a reacționat după remiza din meciul cu Sepsi OSK, scor 1-1.

FCSB – Sepsi OSK s-a terminat la egalitate, scor 1-1, în ultima etapă a anului 2020, iar Meme Stoica a vorbit despre problemele pe care le-a întâmpinat formația roș-albastră la meciul care a avut loc la Mogoșoaia.

Meme Stoica s-a declarat dezamăgit de faptul că FCSB a fost „alungată” de pe Arena Națională din cauza faptului că au apărut probleme la acoperiș, dar și că formația roș-albastră n-a primit un penalty la partida cu Sepsi OSK.

Meme Stoica a reacționat după FCSB – Sepsi OSK 1-1

Totodată, oficialul fostei vicecampioane a României a dezvăluit și care este motivul său de bucurie după remiza cu Sepsi OSK.

„Din nou am fost alungați de pe Arena Națională, invocându-se motive puerile. Din nou am deschis Whatsapp la pauză și era plin de mesaje “ați avut penalty clar”. Singura veste bună e că, după ani de zile, terminăm turul pe primul loc. Asta în condițiile în care am început ultimul joc cu 7 jucători eligibili U21 (dintre care 2 juniori) iar alții schimbă unul din doi după câteva minute. P.S. Felicitări, Sepsi, echipă solidă și bine antrenată!

Doar o informație pentru cei care urmăresc meciurile de Liga 1 și – crezând că le știu pe toate – sunt convinși că diferă dimensiunile terenurilor de joc. TOATE au aceleași dimensiuni, 105 x 68 m. Deci, cel de la Voluntari (sau Mogoșoaia) este identic cu cel de la Arena Națională (sau Craiova). ALTFEL, n-ar mai fi omologate la Liga 1. E condiție obligatorie pentru obținerea licenței”, a scris Meme Stoica pe pagina sa de Facebook la finalul meciului FCSB – Sepsi OSK, scor 1-1.
Publicat: 22 12. 2020, 08:27