„Meciul a fost de la foarte slab în sus!”. O voce importantă din fotbalul românesc dă de pământ cu derby-ul FCSB – CFR, dar îl ridică în slăvi pe Petrescu: „Nu pierde cu nimeni în campionat, merită să ia titlul!”

Dumitru Dragomir (73 de ani) a fost printre primii oameni de fotbal care a reacționat la finalul derby-ului FCSB – CFR 0-0, care nu s-a ridicat la înălțimea așteptărilor. Fostul șef al LPF spune că meciul a fost de la foarte slab în sus, dar totuși a fost impresionat de Dan Petrescu.

FCSB și CFR au oferit un meci închis, cu puține ocazii de gol, deși spectatorii în număr mai mare ca de obicei. Aceștia n-au avut prea mare lucru de văzut. Deși CFR a fost la cârma partidei, trupa lui Bogdan Vintilă putea da lovitura în prelungiri, când Iulian Cristea a lovit bara porții lui Arlauskis, cu o lovitură de cap.

Dragomir n-a fost îngăduitor cu spectacolul oferit de cele două echipe. „Meciul a fost de la foarte slab în sus. M-a impresionat Dan Petrescu. Cu tactica pe care o are, nu pierde cu nimeni în campionat. Merită CFR să ia campionatul, cu tactica pe care o are, chiar merită”, a spus Dumitru Dragomir, la finalul meciului, conform DigiSport.

Cele mai mari ocazii au venit pe finalul celor două reprize. Bogdan Planic a scos șutul lui Ovidiu Hoban, de pe linia porții (minutul 44), iar Iulian Cristea a lovit transversala exact înainte de fluierul de final.

Publicat: 22 09. 2019, 22:45
Actualizat: 22 09. 2019, 22:46