Marius Mitran l-a făcut praf pe Marcel Bîrsan după partida RAPID – FC U Craiova: „E posibil așa ceva? Arbitrii au placat precum la rugby” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

FC U Craiova 1948 a învins Rapid, chiar pe Giulești, scor 3-2, în cadrul etapei cu numărul 8 a play-out-ului Ligii 1, după golul decisiv marcat de către olandezul Batten în minutul 90+5 al partidei.

Oltenii i-au provocat prima înfrângere pe banca Rapidului lui Adrian Mutu, iar vișiniii au sărit la bătaie după fluierul final al centralului Marcel Bîrsan.

Invitat la ProSport Live, Marius Mitran a vorbit despre acest scadal și spune că este inadmisibil să se întâmple așa ceva într-o competiție care se respectă.

Marius Mitran: „E posibil așa ceva? Arbitrii au placat precum la rugby”

Căpitanul giuleștenilor, Cristi Săpunaru, a fost cel care a sărit primul la bătaie. Fundașul central și-a pierdut cumpătul și a sărit la gătul jucătorului oltenilor Lorenzo Paramatti.

Fotbalistul a fost cu greu oprit de către colegi, dar și de arbitrul Marcel Bîrsan, care, după încetarea conflicului, le-a arătat lui Săpunaru și lui Paramatti cartonașul roșu.

Pe lângă acest conflict, Radu Negru, jucătorul celor de la FC U Craiova, a agresat un reporter. Acesta i-a smuls telefonul reporterului din mână pe motiv că filma și i-a cerut acestuia să șteargă clipul.

Marius Mitran a vorbit despe incidentele de la această partidă și sune că este inadmisibil ca arbitrul să intervină într-un conflict dintre jucători.

„Voi ați mai pomenit ca arbitrii să țină de un jucător și să-l blocheze? N-am văzut nicăieri. Am fost la Atletico cu City, s-au dat 12 minute de prelungiri. Spre final, a fost o altercație între Savic și Sterling. A ieșit balamuc, dar arbitrul a stat la șase metri de ei. I-a lăsat să se tragă, să se împace, după care a dat cartonașe roșii și galbene. Ai noștri (n.r. arbitrii) au placat precum la rugby. E posibil așa ceva?”, a spus Marius Mitran, la ProSport Live.

Foto captură: Digi Sport

Publicat: 10 05. 2022, 22:53