Marius Croitoru, criză de nervi după ce Botoșani a ratat dramatic victoria cu Sepsi! Antrenorul s-a tăvălit pe teren, a trântit haina și a luat în colimator un jucător | FOTO&VDIEO

Marius Croitoru, criza de nervi dupa ce a ratat dramatic victoria cu Sepsi
Vezi galeria foto - 9 poze

Marius Croitoru a avut o criză de nervi la finalul meciului de la Sfântu Gheorghe. Botoșani a ratat victoria în prelungirile partidei, deși a condus cu 2-0. Andrei Patache nu a scăpat de furia antrenorului.

FC Botoșani a fost aproape de prima victorie după patru meciuri în Liga 1. Echipa lui Marius Croitoru a ratat însă dramatic victoria, după golul lui Dimitrov, din minutul 94.

Marius Croitoru, criză de nervi după ce Botoșani a ratat dramatic victoria de la Sepsi! Antrenorul s-a tăvălit pe teren, a trântit haina și a luat în colimator un jucător

Oaspeții au condus cu 2-0, dar Bogdan Mitrea i-a readus pe jucătorii lui Leo Grozavu în meci. (Min. 55 – VIDEO AICI).

Moldovenii au rezistat până la final, dar au cedat dramatic în extra-time. După a fază prelungită a gazdelor, mingea a ajuns la Dimitrov, iar bulgarul a șutat de la șase metri și a smuls remiza. (VIDEO AICI)

Imediat după gol, arbitrul a pus capăt meciului, iar Marius Croitoru a cedat nervos. Antrenorul a intrat în teren, s-a tăvălit pe gazon, apoi și-a aruncat haina de pe el și s-a dus glonț la Patache.

I-a reproșat fundașului marcajul larg la faza golului, în urma căreia Botoșaniul a pierdut două puncte extrem de importante.

După 12 meciuri, Sepsi este pe locul 4, cu 20 de puncte, în timp ce FC Botoșani este pe locul 11, cu 13 puncte.

ECHIPELE DE START:

Sepsi (4-3-3): Fernandez Collado – Dimitrov, Bouhenna, Dumitrescu – M. Ștefănescu – Fofana, Mitrea, Vașvari – Purece, Safranko, Aganovic

Rezerve: Niczuly, Golofca, Petrila, Ștefan, Nouvier, L. Fulop, Deligiannidis, Tincu, Kovacs
Antrenor: Marius Avram

FC Botoșani (4-2-3-1): E. Pap – Patache, Haruț, Chindriș, Țigănașu – Rodriguez, Florescu – M. Roman, Ongenda, Tîrcoveanu – Keyta

Rezerve: Hankic, Braun, Holzmann, Camara, Toutouh, Al Mawas, Ashkovski, Fili
Antrenor: Marius Croitoru

Stadion: „Municipal” (Sf. Gheorghe)
Arbitru: Marius Avram, A1: Vladimir Urzică, A2: Marius Badea