Man, cu capul în pământ după înfrângerea cu Craiova: „Am intrat relaxați a doua repriză și am fost pedepsiți!”. Cuvintele rostite despre regretatul Balaci

Dennis Man (20 de ani) a fost primul fotbalist al FCSB care a reacționat după înfrângerea istorică în fața Craiovei. Echipa lui Nicolae Dică a pierdut pe „Ion Oblemenco” cu 2-1, după ce a condus cu 1-0, iar Elvir Koljic a ratat și un penalty în minutul 88. „Wonderkid-ul” lui Gigi Becali nu și-a putut explica modul în care el și colegii săi au căzut în repriza a doua.

Discursul lui Dennis Man a început prin a vorbi despre dispariția lui Ilie Balaci. Fosta legendă a Craiovei, care s-a stins din viață duminică dimineață la 62 de ani, l-a lăudat în trecut pe fotbalistul roș-albaștrilor.

„Știu aceste vorbe pe care le-a spus despre mine (n.r. – laudele). Îmi pare rău că s-a întâmplat tragedia asta. Nu știu ce zic, Dumnezeu să-l odihnească!

Am început jocul foarte bine, am marcat repede, nu știu ce s-a întâmplat. Am intrat în vestiar la pauză, eram motivați, concentrați, știam ce avem de făcut. Am intrat relaxați pe teren în a doua repriză și fotbalul ne-a pedepsit. Am pierdut două etape la rând, e foarte greu, trebuia să câștigăm etapa trecută și eram la distanță de locul doi. Am pierdut iar, trebuie să ținem capul sus.

Acum câteva zile eram fericit (n.r. – după calificarea Româiei U21 la Euro 2019), iar acum sunt foarte supărat. Așteptăm următoarele meciuri și sperăm să facem mai bine”, a spus Dennis Man, după meci, la DigiSport.

După înfrângerea de la Craiova, a doua la rând pentru FCSB – după cea contra Concordiei (0-1) -, echipa lui Nicolae Dică a rămas pe locul doi în clasament, cu 21 de puncte, la două lungimi distanță de liderul CFR. De partea cealaltă, U Craiova a urcat pe locul cinci, cu 19 puncte.

Publicat: 21 10. 2018, 23:22
Actualizat: 21 10. 2018, 23:23