Lui Adi Mutu nu i-a venit să creadă: fotbaliștii Rapidului au fost păcăliți ca în curtea școlii de dinamoviști! Cum și-a spălat Torje păcatele cu o pasă ideală la golul lui Vlad Morar | VIDEO

Vladut Calin Morar se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Dinamo Bucuresti, contand pentru Play-out-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Orasenesc din Mioveni, duminica 13 martie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Dinamo a făcut o repriză modestă împotriva Rapidului, iar singurul moment în care „câinii” au strălucit a fost momentul în care au reușit să marcheze la Mioveni.

Gabi Torje a demonstrat din nou că este un fotbalist de calitate, oferind un assist excelent pentru golul marcat de Morar, în minutul 11.

Duelul dintre Rapid și Dinamo poate fi urmărit Live Video Online pe prosport.ro.

Fotbaliștii Rapidului, păcăliți ca în curtea școlii! Cum a marcat Dinamo în derby

Condusă cu scorul de 0-2, după un început de coșmar, Dinamo a reușit să reducă din diferență prin Vlad Morar.

Gabi Torje a fost inteligent la o lovitură liberă de care a beneficiat Dinamo, apărarea Rapidului a fost prinsă pe picior greșit, iar Vlad Morar a finalizat fără speranțe pentru portarul Moldovan.

În cele din urmă, „câinii” n-au reușit să revină spectaculos: Rapid s-a impus cu scorul de 3-1 și a câștigat după 14 ani în fața lui Dinamo.

Echipele de start:

• Rapid: H. Moldovan – Belu-Iordache, Săpunaru, Dr. Grigore, Morais – Kait, Albu – Al. Ioniță II, Moise, R. Ilie – Ad. Bălan
    Rezerve: Drăghia – Acuna, Dandea, Goge, Stahl, Carnat, Pănoiu, Sefer, Marzouk
  • Dinamo: Figueiredo – De Moura, Ehmann, Aloe, A. Radu – Carp – Torje, J. Rodriguez, Pierret, Grădinaru – Morar
    Rezerve: Eșanu – R. Grigore, Giafer, Buleică, Bani, V. Borcea, Mihaiu, Măgureanu, Irobiso
Publicat: 13 03. 2022, 21:45
Actualizat: 13 03. 2022, 23:13