Luciano Spalletti l-a lăsat cu mâna întinsă la pe Rui Vitoria, după Spartak Moscova – Napoli, scor 2-1: „Saluți înainte, nu după ce câștigi!” | VIDEO

Antrenorul italienilor de la Napoli, Luciano Spalletti, a refuzat să dea mâna cu antrenorul celor de la Spartak Moscova, miercuri, la finalul partidei din Europa League.

Italianul a avut motivele sale să recurgă la acest agest. Se pare că portughezul de pe banca rușilor a uitat să îl salute înaintea partidei, iar Spalletti nu a uitat.

Camerele de filmat l-au surprins pe Rui Vitoria cum a rămas cu mâna întinsă, fiind refuzat de omologul său să-i răspund la salut.

Luciano Spalletti s-a răzbunat pe Rui Vitoria!

Întâmplător sau nu, Rui Vitoria nu și-a amintit să-și salute adversarul înainte de fluierul de start, dar nu și la finalul partidei, când echipa sa s-a impus cu scorul de 2-1.

Supărat și pe gestul lustianului și pentru rezultat, Luciano Spalletti i-a răspuns pe măsură omologului său.

Spartak s-a impus cu 2-1, la Moscova, după golurile marcate de Alexander Sobolev, în minutele 3 și 28. Pentru napoletani a punctat macedoneanul Elmas, în minutul 64.

„Nu am dat mâna cu el pentru că nu a venit să mă salute la început. A zis că a venit, dar nu eram acolo pentru că mă încălțam. Putea să vină un minut mai târziu și eram acolo, la 10 metri de el. Saluți la început, nu după ce ai câștigat meciul”, a declarat Luciano Spaletti, conform TuttoMercatoWeb.

În clasament, după cinci runde, Spartak Moscova este pe primul loc, cu 7 puncte, la egalitate cu Napoli, dar cu avantaj în meciurile directe.

Legia este pe locul 3, cu 6 puncte, iar Leicester este pe locul 4, cu 5 puncte. Cele două formații vor avea de disputat partida directă, joi, în Anglia.

Publicat: 24 11. 2021, 23:46
Actualizat: 24 11. 2021, 23:49