Și-au luat revanșa! Dinamo 2 a umilit-o pe FCSB 2 chiar în Berceni! Cine a înscris pentru „câini” în derby

Catalin Magureanu (S), de la Dinamo, suteaza in timpul meciului de fotbal contra echipei FC Voluntari din etapa a XI-a a Ligii 1, disputat pe Arena Nationala din Bucuresti, vineri, 20 septembrie 2020. SPORT PIC / MEDIAFAX FOTO

Dinamo și-a luat revanșa în fața celor de la FCSB! Echipa secundă a „câinilor” s-a impus cu scorul de 3-0, în derby-ul din Liga 3.

La pauză, scorul a fost -0-0, iar apoi „câinii” au fost de neoprit spre final, reușind să marcheze de nu mai puțin de trei ori într-un sfert de oră.

Partida de vineri s-a disputat la Baza Arcom, acolo unde FCSB 2 își dispută meciurile de pe teren propriu.

FCSB 2 – Dinamo 2 0-3. Victorie clară pentru „câini”, în Liga 3

Dinamo 2 a ajuns la a treia victorie consecutivă în Liga 3, bifând încă un succes fără gol primit, după victoria din derby-ul cu rivala FCSB 2, scor 3-0.

Cătălin Măgureanu a reușit dubla în repriza secundă, iar coșmarul a fost complet pentru cei de la FCSB, după un autogol, în minutul 85.

În vârstă de 21 de ani, Cătălin Măgureanu a fost cel mai bun om al „câinilor” în derby-ul de vineri. Vârful are însă șanse mici să evolueze sub comanda lui Mircea Rednic: pe fondul problemelor de lot, Măgureanu a jucat, totuși, trei meciuri în acest sezon pentru echipa mare a lui Dinamo, toate sub comanda lui Dario Bonetti.

Atacantul a intrat de fiecare dată pe parcursul meciurilor din Liga 1: a prins un minut în partida pierdută cu Chindia (0-1), apoi a bifat 22 de minute în duelul cu Mioveni (0-1), iar la Ovidiu, cu Farul, a fost introdus de Bonetti în ultimele 5 minute.

FCSB 2 este singura echipă fără vreo victorie în seria din Liga 3, în timp ce Dinamo 2 a ajuns pe podium și este la cinci puncte în spatele liderului Progresul Spartac.

Publicat: 08 10. 2021, 18:13