CSA Steaua continuă războiul cu echipa lui Gigi Becali. „Suntem peste ei, sunt mai mulți steliști decât fani FCSB!”

Meciul de fotbal dintre CSA Steaua Bucuresti si FCSB 2, partida contand pentru etapa 11 din Liga 3, seria a patra, disputat in Bucuresti, sambata, 13 martie 2021. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Iulian Miu, membru în staff-ul administrativ al celor de la CSA Steaua, continuă războiul cu FCSB.

Fostul căpitan al echipei roș-albastre care a câștigat alături de această formație nu mai puțin de 7 trofee a avut o reacție ironică la adresa FCSB-ului.

Iulian Miu s-a alăturat proiectului de la CSA Steaua în vara anului 2019 și a făcut o pasiune de nedescris pentru gruparea din Liga 3. Astfel, fostul internațional român a transmis un mesaj războinic după remiza cu FCSB 2.

CSA Steaua continuă războiul cu FCSB

„Suntem peste ei, sunt mai mulți steliști decât fani FCSB! Nu se compară. Văd ce se întâmplă Mă oprește lumea pe stradă și îmi spune ’Hai, vă așteptăm în Liga 2 ca să venim pe stadion!’.

Suntem peste ei la fotbal, la suporteri, avem echipament mai frumos și vom promova”, a spus Iulian Miu conform, Look Sport.

Iulian Miu acuză arbitrajul după Steaua – FCSB 2 1-1

Mai mult, Iulian Miu crede că CSA Steaua a fost peste FCSB 2 la derby-ul din Liga 3 terminat la egalitate, scor 1-1. Mai mult, acesta reclamă golul anulat pe nedrept și crede că echipa Armatei ar fi trebuit să încheie prima repriză cu 3-0.

„Noi am dominat meciul cu FCSB 2, ne-am creat mai multe ocazii, am avut un gol anulat pe nedrept. Că poate a fost un penalty la noi în careu, e altă discuție. La pauză trebuia să fie 3-0 pentru noi”, a mai spus Iulian Miu.