VIDEO / Sportul a învins România U17

This browser does not support the video element.

"Studenții" bucureșteni au disputat sâmbătă în Regie, de la ora 10, cel de-al treilea amical al verii, în compania lotului național U17. Partida a fost câștigată de gazde cu 3-0 (1-0). Scorul a fost deschis de Varga, în prima repriză, din lovitură de pedeapsă, iar după pauză au mai punctat Lungu, cu un șut plasat de la 20 de metri, și Ciubotariu cu o lovitură de cap de la marginea careului mic. Antrenorul Adrian Falub a folosit în prima parte a meciului potențialii titulari, iar după pauză a introdus în teren, rezervele, dar și jucătorii care au fost împrumutați sezonul trecut la alte formații și juniori din pepiniera proprie. Dintre aceștia au impresionat mijlocașii Lungu, prin tehnică și luciditate, și Burtică, mai ales datorită determinării cu care a abordat fiecare fază de joc. Ultimul este un produs 100% al Centrului de Copii și Juniori din Regie, avându-l ca profesor pe Costel Pană.

Sportul Studențesc va pleca la începutul săptămânii viitoare într-un stagiu de pregătire la Poiana Brașov, iar apoi va efectua un cantonament în străinătate, cel mai probabil în Antalya.

Publicat: 05 07. 2008, 15:52
Actualizat: 05 07. 2008, 15:59