Suporterii Rapidului, atmosferă senzațională la meciul cu Metaloglobus, pentru calificarea în play-off-ul Ligii 2! | FOTO & VIDEO EXCLUSIV

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 9 poze

Metaloglobus și Rapid s-au întâlnit în ultima etapă din sezonul regulat al Ligii 2, iar suporterii echipei din Giulești s-au strâns cu mic cu mare la stadionul din Pantelimon, pentru a încuraja echipa favorită.

Partida dintre Metaloglobus și Rapid s-a disputat în cadrul etapei cu numărul 21 din Liga 2, ultima din sezonul regulat, pe Stadionul Metaloglobus, din Pantelimon, iar giuleștenii s-au impus cu scorul de 4-2 și au obținut calificarea în play-off.

• ProSport a trimis o echipă de jurnaliști la Campionatul European de Fotbal U21, din Ungaria și Slovenia. Andrei Trifan, Alin Grigore și Mihai Pop (video+foto) transmit cele mai noi informații de la fața locului.

Suporterii Rapidului, atmosferă senzațională la meciul cu Metaloglobus

Înaintea partidei, suporterii Rapidului s-au adunat în parcul de lângă stadion și au început să cânte și să își încurajeze favoriții, din spatele unui gard de unde au vizibilitate către terenul pe care evoluează favoriții lor.

Suporterii rapidiști așteptau o victorie de la echipa antrenată acum de către Mihai Iosif, pentru a putea spera la calificarea în play-off-ul Ligii 2. Și Metaloglobus avea oportunitatea de a termina sezonul în primele șase echipe, fapt care le dădăea emoții și mai mari giuleștenilor.

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 7, prin reușita lui Mino Sota, însă Adrian Bălan a restabilit egalitatea în minutul 24.

Antonio Sefer a dus-o în avanaj pe Rapid cu un euro-gol marcat în minutul 24, însă după doar cinci minute, Petre Goge și-a introdus mingea în propria poartă, după centrarea lui Ovidiu Herea de pe partea dreaptă.

Cătălin Hlistei și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 60, iar Rareș Ilie a închis jocul la scorul de 4-2, în minutul 78.

Publicat: 28 03. 2021, 15:08
Actualizat: 28 03. 2021, 17:03