Jandarmii au intervenit înainte de CS U Craiova – Rapid. „Sandu, Dragomir și restu’, urmașii lui Ceaușescu”. Mesajele fanilor

UPDATE: Rapidul a pierdut amicalul cu CS U Craiova, 0-2. Golurile gazdelor au fost marcate de Dragu, în minutul 18, și Sin, care a înschis scorul în minutul 93, după o lansare a lui Barbu.

Rapidul și CS U Craiova joacă ultimul meci de pregătire înaintea startului de sezon în liga a doua. Cele două echipe se întâlnesc pe „Oblemenco”, acolo unde s-au deplasat și șapte fani ai giuleștenilor, special pentru a afișa câteva bannere. Galeria Rapidului a boicotat meciul.

Cei șapte fani au vrut să afișeze câteva bannere, dar au avut parte de interdicția jandarmilor.