Imagini șocante: un jandarm îi dă un pumn unui suporter de la CSA Steaua, în mijlocul Clujului, și îl face K.O.! VIDEO

Întâlnirea dintre U Cluj și CSA Steaua nu a rămas fără incidente. Un suporter a fost lovit de către un jandarm în centrul orașului, înainte de meci.

U Cluj și CSA Steaua s-au întâlnit joi seară, în cadrul etapei a treia din play-off-ul Ligii 2, pe Cluj Arena, iar gazdele au învins cu scorul de 1-0, după golul marcat de către Florian Haită, în minutul 10.

Este bine cunoscută rivalitatea dintre „șepcile roșii” și steliști, având în vedere și faptul că ardelenii sunt „înfrățiți” cu suporterii lui Dinamo, marea rivală a echipei din Ghencea.

Înaintea partidei de pe Cluj Arena, suporterii din Peluza Sud a Stelei au avut o întâlnire de gradul zero cu jandarmii în centrul Clujului. Acolo, s-a lăsat și cu victime.

Suporterii Stelei au devenit violenți și jandarmii au luat atitudine, iar unul dintre ultrași chiar a fost pus la pământ.

Un alt suporter a surpris într-un video momentul în care jandarmul îl fugărește pe stelist și îi administrează un pumn în figură astfel că acesta cade imediat pe asfalt. Imaginile șocante au devenit într-un timp foarte scurt virale pe rețele sociale și i-au împărțit pe internauți în două tabere: cei care cotestă atitudinea violentă a autorităților și cei care îi critică pe suporteri pentru indisciplina lor.

„Sunt dezamăgit că nu am plecat cu cel puțin un punct, pentru că îl meritam. Cel puțin un punct meritam în această partidă. Am fost echipa care a controlat repriza a doua de la un capăt la altul. Am încercat să jucăm fotbal, am avut și ghinion contra unei echipe care s-a apărat cu toți jucătorii. Ce pot să spun? Ei se bucură, au luat trei puncte, dar câteodată mai bine pierd un meci așa cum l-am pierdut noi, decât să câștig cum au câștigat ei” – Daniel Oprița, după U Cluj – CSA Steaua

Publicat: 08 04. 2022, 10:03
Actualizat: 08 04. 2022, 10:14