FOTO | Fază șocantă în prelungirile meciului Farul – Dunărea 2-6. Un suporter al „marinarilor” a pătruns pe teren și s-a luat la bătaie cu portarul constănțenilor

Alexandru Gudea, portarul echipei Farul Constanța, a fost protagonistul unui eveniment nefericit în minutul 90+3 al partidei pe care echipa sa a pierdut-o, vineri seară, cu scorul de 2-6 în fața celor de la Dunărea Călărași, în cadrul etapei a 18-a a Ligii 2, ultima din acest an.

Un suporter al „marinarilor” a pătruns pe teren în minutele de prelungiri și l-a luat la palme pe portarul echipei favorite, Alexandru Gudea, acesta din urmă ripostând la rândul său și lovind cu pumnii. Cei doi au căzut la pământ și ar fi continuat să se bată dacă Bratu și Pătrașcu n-ar fi intervenit pentru a-i despărți pe cei doi. Totul a fost aplanat de stewardzi, care l-au condus pe huligan în afara afara terenului, stewardzi care ar fi putut preveni acest incident dacă ar fi fost atenți și nu i-ar fi permis agresorului să pătrundă pe gazon.

INTRĂ‚ PE LIGA2.RO PENTRU MAI MULTE IMAGINI!

Publicat: 04 12. 2015, 21:00
Actualizat: 04 12. 2015, 21:01