CSA Steaua deschide scorul dintr-un penalty controversat! Căpitanul lui Dinamo a contestat decizia și a fost avertizat de George Găman | VIDEO

CSA Steaua și Dinamo se duelează în etapa a 4-a din play-off-ul Ligii a 2-a, pe stadionul din Ghencea, iar formația condusă de Daniel Oprița a deschis scorul dintr-un penalty controversat.

În minutul 17 al meciului CSA Steaua – Dinamo, formația condusă de Daniel Oprița primește un penalty după o intrare întârziată a lui Patriche asupra lui Chunchukov.

Răzvan Patriche (36 de ani), căpitanul formației Dinamo București, a contestat decizia arbitrului George Găman, iar reluările arată că fotbalistul grupării din „Ștefan cel Mare” a avut dreptate. Faza nu a fost întoarsă de „centralul” delegat de CCA deoarece meciurile din eșalonul secund nu beneficiază de sistemul VAR. (VIDEO)

La două minute distanță, Bogdan Chipirliu execută perfect lovitura dela 11 metri și duce scorul la 1-0 pentru formația roș-albastră. Atacantul lui CSA Steaua a majorat avantajul în minutul 29, după o gafă uriașă a lui Oncescu.