Alertă la U Cluj! Gabriel Tamaș a ieșit pe targă de pe teren și a fost transportat la spital | FOTO & VIDEO

U Cluj a câștigat primul meci din noul sezon al Ligii 2, scor 1-0 în fața celor de la Aerostar Bacău, însă a suferit o pierdere importantă. Fundașul central Gabriel Tamaș (36 de ani) a ieșit accidentat de pe teren.

Unicul gol al partidei a fost marcat de către Dorin Goga (36 de ani), în minutul 60 al întâlnirii de la Bacău, jucător introdus pe teren la pauză, în locul lui Robert Neciu (21 de ani).

Gabi Tamaș s-a accidentat în primul meci la U Cluj

Desemnat căpitan la U Cluj încă de la primul său meci oficial pentru „șepcile roșii”, Gabriel Tamaș nu a avut parte de un debut cum și-ar fi dorit, chiar dacă echipa sa a câștigat meciul.

În minutul 78 al partidei, Gabi Tamaș a șutat puternic, peste poarta gazdelor, iar apoi a acuzat dureri la piciorul stâng și a fost scos pe targă de pe teren. Acesta nu mai putea călca în picior și a ieșit ținându-l de mână pe unul dintre membrii staff-ului medical de la U Cluj, semn că accidentarea nu este una superficială. Ulterior, fundașul ardelenilor a fost transportat cu ambulanța la spital.

Vezi AICI VIDEO cu accidentarea lui Gabi Tamaș

Sursă foto: Capturi Digi Sport & Telekom Sport

Partida de la Bacău este a fost șasea a rundei. Până acum s-au mai înregistrat următoarele rezultate: Unirea Slobozia – Turris Oltul 1-0, ASU Poli – CS Mioveni 0-0, CSM Slatina – Dunărea Călărași 0-1, Fotbal Comuna Recea – FK Csikszereda 0-1, SCM Gloria Buzău – Concordia Chiajna 1-1, Viitorul Pandurii – Rapid 1-3.

ECHIPELE DE START

Aerostar Bacău: Anca Trip – Corban, Yabre, Bobaru, Mureșan – Chirilă, Chelaru – Otelița, Gavrilă, Ilie – Vraciu
Rezerve: Cebotari, Ardei, Moisi, Zaharia, Belciu, Alecsandru, Burlacu, Manole
Antrenor: Cristian Lupuț

U Cluj: Muțiu – Ferreira, Tamaș, Luchin, Mureșan, Neciu – Maneran, Novac, Negrean, Golan – Gavra
Rezerve: Vâtcă, Ilieș, Rus, Roskopf, Ștefănescu, Goga, Barbu, Taub, Telcean, Ilies

Publicat: 31 08. 2020, 19:34
Actualizat: 31 08. 2020, 19:50