Administratorul special de la Dinamo a răbufnit după înfrângerea cu Poli Iași. „Rar am văzut așa ceva! De ce să mai vină lumea la stadion?”

Vlad Iacob, administratorul special de la Dinamo, a răbufnit după înfrângerea suferită de „câini” cu Poli Iași.

Dinamo a pierdut meciul juca în Copou cu Poli Iași, scor 1-0, în etapa a 15-a din Liga a 2-a, iar formația condusă de Ovidiu Burcă se află pe locul 9 în clasament.

La finalul meciului pierdut de Dinamo cu Poli Iași, Vlad Iacob, administratorul special din „Ștefan cel Mare”, s-a plâns de condițiile în care au fost nevoiți să joace elevii lui Ovidiu Burcă.

Administratorul special de la Dinamo a răbufnit după înfrângerea cu Poli Iași

Vlad Iacob a vorbit și despre lupta pentru un loc în play-off-ul Ligii a 2-a, iar acesta a transmis că trupa „câinilor” va lupta până în ultimul moment.

„Din păcate, azi am intrat în jocul gazdelor, e un lucru rău, nu ne-am făcut jocul nostru, n-am construit, n-am pasat. Dar o mare problemă a fost că în repriza a doua timpul de joc efectiv a fost de vreo 20 de minute. Rar am văzut așa ceva și am văzut foarte multe meciuri. Rar am văzut asemenea trageri de timp!

Arbitrajul a fost unul bun, per total, cu o mică excepție: la fiecare cădere se oprește jocul. Nu înțeleg de ce nu preluăm ce se întâmplă la Campionatul Mondial, când arbitrii opresc jocul doar când e o accidentare serioasă. În plus, nu știu de ce nu avem și noi mai multe minute de prelungiri. Așa se arbitrează în România, nu cred că e rea-voință. De ce să mai vină oamenii la stadion, să vadă 20 de minute de fotbal într-o repriză?!”, a declarat Iacob pentru GSP.ro.

„Cât timp avem șanse matematice, vom lupta, vom continua să credem. Trebuie să abordăm fiecare meci ca pe o finală. Suntem și la mâna rezultatelor, nu mai depindem doar de noi. Trebuie să ne câștigăm toate meciurile, șanse sunt, trebuie să credem și să ne jucăm șansa până la capăt”, a mai spus oficialul lui Dinamo.

Publicat: 26 11. 2022, 22:34
Actualizat: 26 11. 2022, 22:35