ZEROtopeni

Victorioasă în ambele meciuri jucate pe propriul teren în debutul sezonului, FC Brasov a început hotărâtă să nu o lase nici pe CS Otopeni să plece cu vreun punct de sub Tâmpa. Oaspeții au rezistat însă bine în prima jumătate de oră, încercând pe alocuri să se și apropie de poarta lui Stelea.
Asta până la dezlănțuirea brașovenilor din finalul reprizei. Ocaziile lui Ilyeș și Fabinho, din minutele 37 și 40, au prevestit golul lui Surdu din minutul 42. Atacantul venit de la Steaua a fructificat printr-o lovitură de cap centrarea ideală lui Cătălin Munteanu. În plus, Otopeniul a mai rămas și in inferioritate numerică, după eliminarea lui Mușat.
Partea secundă a fost la discreția Brașovului. Acestia au dominat, și-au creat ocazii, dar au suferit la finalizare. Ratările puteau să-i coste până la urmă, Lazici trecând foarte aproape de golul egalizator in minutul 82. Brașovenii au reușit totuși până la urmă să înscrie prin Hadnagy, în minutul 90. S-a încheiat 2-0, iar invincibilitatea stegarilor în meciurile de acasă rămâne intactă și după etapa a 6-a.

URMĂ‚REȘTE AICI DESFĂ‚ȘURAREA PARTIDEI DINTRE FC BRAȘOV ȘI CS OTOPENI.

Publicat: 29 08. 2008, 16:52
Actualizat: 29 08. 2008, 19:44