Zero pe linie sub „Pietricica”!** Ceahlăul – Concordia 0-0

Cu excepția câtorva ocazii, Ceahlăul și Concordia au oferit un spectacol demn de pretențiile lor pentru acest sezon

Cu „lanterna roșie” la purtător, Chiajna trebuia să încerce să forțeze prima victorie în prima ligă. N-a ieșit însă nimic. Și Ceahlăul a fost în aceeași notă, așa că 0-0 e scorul perfect pentru un astfel de meci

Minutul 2 sub Pietricica și bara din stânga lui Jovic tremura după șutul lui Chițu din 10 metri. Din păcate pentru trupa lui Diniță, această ocazie timpurie a fost și singura a reprizei, nemțenii ieșind încet-încet la joc și ripostând prin Lopez (20) și Constantinescu (25). După pauză, când cei 1.000 de spectatori care au ales să-și petreacă seara de vineri pe stadion așteptau să-și vadă favoriții la atac, nemțenii n-au mai reușit decât un gol din ofsaid prin Radovanovic (55) și un șut periculos pe spațiul porții prin Chitoșcă (82), rămânând astfel, în continuare, fără victorie pe teren propriu în acest debut de campionat.

Ceahlăul: Jovici – Dumitraș, Forminte, Cazan, Barna – Monroy, Achim (Chitoșcă ’76) – Omerbegovici, Lopez Garcia – Cebotaru, Constantinescu (Radovanovici ’46). Antrenor: Costel Enache

Concordia: Gospodinov – Petre Marin, Bozga, Stoica, Vitinha (Dima ’78) – Radu, Stere – Chițu (Popa ’73), Trică, Munteanu – Bălțoi (Yannik ’88). Antrenor: Laurențiu Diniță

Cartonașe galbene: Constantinescu ’33, Cazan ’49, Dumitraș ’90+1 / P. Marin ’25, Radu ’51