Voință a fost, dar nu i-a lăsat Bălgradean! „Ne-a EXASPERAT! Meritam un punct”

Directorul tehnic al Voinței Sibiu, Sandu Tăbârcă, a declarat, sâmbătă, că sibienii ar fi meritat un rezultat de egalitate în meciul cu Dinamo, din etapa a XIV-a a Ligii I, ca urmare a numărului mare de ocazii din repriza secundă, dar că prestația portarului Cristian Bălgrădean a fost extraordinară.

Suntem încă solicitați după acest meci, considerăm că am pierdut pe nedrept trei puncte. Trebuie să felicităm echipa, pentru că trebuie să ținem cont că nu avem în prima divizie câte goluri are marcate Dănciulescu. Cred că meritam cel puțin un punct. Este de remarcat munca lui Ciobotariu la echipă, se pare că anul aceasta au și noroc, pentru că se știe că, în general, campionatul se câștigă cu echipele mici. De remarcat și acest portar, Bălgrădean, care ne-a exasperat azi. În repriza a doua am avut cel puțin patru ocazii și, după numărul acestora, cred că un punct era meritat„, a spus oficialul sibian.

El a adăugat că Dinamo este un lider meritat al campionatului. „Dinamo e pe primul loc și înseamnă că este un lider meritat. Pentru noi este o onoare să jucăm împotriva echipelor puternice, pentru că acumulăm experiență. Acesta este capitolul la care suferim„, a spus Tăbârcă.

Echipa Dinamo București a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formația Voința Sibiu, într-un meci din cadrul etapei a XIV-a a Ligii I. Golul a fost reușit de Ionel Dănciulescu, în minutul 76.