Vlad Morar, exclus din lotul Petrolului pe o perioadă nedeterminată, din cauza eliminării din meciul cu Astra

• Eliminat în returul semifinalei de cupă cu Astra (2-1), Vlad Morar (20 de ani) a fost exclus pe o perioadă nedeterminată din lotul Petrolului.

Atacantul fusese introdus pe teren în minutul 81, la 1-1, scor ce asigura calificarea Petrolului în finală. După două galbene, primite într-un interval de patru minute, Morar a a fost eliminat în minutul 85.

Imediat după meci Răzvan Lucescu a declarat că nu consideră eliminarea tânărului atacant decisivă pentru ratarea calificării. Vineri, în conferința de presă premergătoare meciului cu Săgeata Năvodari, antrenorul petrolist a anunțat excluderea din lot a lui Morar: „Este exclus din lot pentru o perioadă nedeterminată, dar eu cred că până la finalul campionatului. Morar a interpretat greșit faza, când a luat roșu”.

„O să ne dăm viața pe teren”, a fost declarația lui Vlad Morar ce a precedat meciul cu Astra.

Astra a trimis la conferința de presă organizată înaintea meciului jucătorii care au marcat golurile victoriei : Budescu și Papp, în timp ce Petrolul i-a desemnat pe Morar și Dean Beța, ultimul neprinzând nici lotul.

6 apariții a avut Morar în acest sezon de Liga 1, fără a marca vreun gol.

Publicat: 18 04. 2014, 15:36
Actualizat: 18 04. 2014, 15:37