Viitorul – Gaz Metan 4-1. Echipa „Regelui” s-a dezlănțuit! Iancu de două ori, Țîru și Rivaldinho au marcat

ViitorulGaz Metan Mediaș 4-1 (Iancu 15, 73, Țîru 64, Rivaldinho 89 / Ely Fernandes 82)

Echipele de start:

Viitorul: Căbuz – Boboc, Țîru, Artean, De Nooijer – Ciobanu, Achim, Casap – Iancu, Rivaldinho, Houri
Rezerve: Cojocaru, Ganea, Calcan, Matei, Dulca, Leca, Filip
Gaz Metan: Pleșca – R. Romeo, Popa, Larie, Velisar – Droppa, Fofana, N. Roșu – Olaru, Buș, N. Dumitru
Rezerve: R. Batista – Ely Fernandes, R. Trif, Diakota, N. Chamed, Drăghici, M. Sanoh

Minutul 90+3 Final de meci.

Minutul 89 GOOOOOOOLLL VIITORUL! Rivaldinho marchează și el, din penalty!

Minutul 82 GOOOOOL GAZ METAN: 3-1, ELY FERNANDES! Fază superbă a celor de la Mediaș. Diakota i-a pasat lui Fernandes, acesta a venit din lateral spre centru, după care a șutat imparabil.

Minutul 73 GOOOOOOOOOOOLLLL VIITORUL! Iancu reușește dubla și face 3-0. Lansat excelent în adâncime de Houri, Iancu a preluat excelent, a culcat un adversar din dribling și l-a învins pe Pleșca, cu un șut plasat.

Minutul 64 GOOOOOOL VIITORUL! Țîru face 2-0 pentru Viitorul, cu o reluare cu capul, la capătul unui corner executat de Carlo Casap.

Minutul 46 A început repriza a doua.

Minutul 45+1 Finalul primei reprize.

Minutul 44 Casap a tras din prima de la 25 de metri, iar Pleșca a fost păcălit și balonul s-a dus în corner.

Minutul 15 GOOOOOOL Viitorul! Boboc a pătruns în viteză prin banda dreaptă, a pasat pe jos în fața porții, iar Iancu a marcat cu poarta goală.

Minutul 9 Iancu a avansat până în marginea careului, dar a tras slab cu piciorul drept spre poartă.

Minutul 7 Ciobanu șutează slab din lovitură liberă pe mijlocul porții, iar Pleșca a reținut.

Minutul 1 A început meciul!

19:52 Avem echipele de start!

„Întâlnim un club care are un patron foarte bun și, în același timp, un antrenor foarte bun. E și excepția de la regulă, că sunt și excepții că atunci când patronul se implică peste antrenor, cum e cazul la Viitorul, pot să fie rezultate”, a declarat Edward Iordănescu înaintea meciului cu Viitorul.

Duelul antrenorilor, Hagi – Iordănescu (statistică LPF)

Gheorghe Hagi a început ca antrenor în Liga 1 la Timișoara, în sezonul 2005/2006, Oțelul – Poli 0-2 (19 noiembrie 2005). A strâns 198 de partide în principala întrecere internă, dintre care 89 încheiate cu victorii și 48 cu remize.
A fost desemnat de două ori antrenorul campionatului, în edițiile 2016/2017 și 2018/2019.
Tehnicianul Edward Iordănescu (născut 16 iunie 1978) a bifat 110 jocuri în CASA Liga 1 cu cinci echipe (FCSB 2010/2011; Pandurii 2014/2015, 2015/2016; Astra 2017/2018; CFR Cluj 2018/2019; Gaz Metan 2018/2019, 2019/2020). 51 s-au terminat cu victorii, 34 la egalitate și 25 cu înfrângeri.
A fost desemnat antrenorul sezonului regulat 2017/2018 (Astra Giurgiu).
A fost declarat antrenorul play-out-ului 2018/2019 (Gaz Metan).

Publicat: 16 09. 2019, 22:52
Actualizat: 16 09. 2019, 22:53