Viitorul – FC Voluntari 2-1. Nebunie la Ovidiu! Istvan Kovacs a acordat patru cartonașe galbene și unul roșu la aceeași fază, apoi a repetat penalty-ul acordat Viitorului. Boli a dat lovitura în minutul 90+5

Viitorul – FC Voluntari 2-1 (R. Marin pen. 78, Boli 90+5 / Cernat 8 pen.)

• Viitorul: Râmniceanu –   Benzar, Țîru,   Brandan,   Boli – Dani Lopez, Nedelcu, R. Marin – Iancu, Chițu,   Fl. Coman
  • FC Voluntari:   Balauru –   Al. Coman,   Balaur,   Maftei,   Acsinte – C. Lazăr –   Căpățână,   L. Marinescu, Fl. Cernat, P. Ivanovici – Ad. Bălan

Minutul 90+5: GOL VIITORUL! Răzvan Marin centrează și Boli dă lovitura cu capul, din câțiva metri.

Minutul 78: GOL VIITORUL! Chițu bate penalty-ul, ratează, dar Kovacs spune că execuția trebuie repetată, pentru că trei jucători de la FC Voluntari au intrat în careu. Primește galben și Căpățână, tot pentru proteste, iar Răzvan Marin egalează, chiar dacă trei jucători ai Voluntariului au intrat din nou în careu!

Minutul 75: Nebunie la Ovidiu! Istvan Kovacs acordă un penalty controversat pentru Viitorul, după un fault discutabil la Chițu, apoi acordă cartonașe galbene pentru proteste lui Balauru, Marinescu, Acsinte și Maftei. Cum ultimul mai avea un avertisment, a fost și el trimis mai repede la cabine!

Minutul 66: Balaur, fundașul central al oaspeților, e eliminat după ce-l faultează pe Nimely și vede al doilea cartonaș galben.

​Minutul 8: GOL VOLUNTARI! Florin Cernat transformă fără emoții penalty-ul dictat după un fault al lui Boli.

Viitorul – Voluntari, ora 18:00, este prima partidă a zilei în Liga 1. Echipa lui Hagi pleacă din postura de favorită ținând cont că ocupă locul 4 în clasament și a câștigat toate cele patru partide directe contra ilfovenilor.

FC Voluntari se află pe poziția a noua și a reușit etapa trecută să o primă victorie (2-1 cu Iași) după cinci runde consecutive în care nu izbutise să învingă.

Publicat: 31 10. 2016, 19:34
Actualizat: 31 10. 2016, 19:53