Viitorul a terminat la egalitate cu campioana Ciprului. Ce program au jucătorii lui Hagi în perioada următoare

Clubul FC Viitorul a disputat, miercuri, o partidă de pregătire în cantonamentul din Polonia, încheiată cu scorul de 1-1 (0-0), împotriva echipei din Cipru, APOEL Nicosia, partida disputându-se pe terenul central al bazei de pregătire Mistral Sport, de la Gniewino (Polonia).

Formația lui Gheorghe Hagi a deschis scorul în minutul 48, grație autogolului lui Sergio Leal, iar campioana Ciprului a egalat în minutul 73 prin Vander Sacramento. Romario Benzar și Florinel Coman au mai ratat ocazii importante pentru Viitorul. Fostul jucător al Stelei, Gabriel Iancu, a început partida din postura de titular.

Gheorghe Hagi a hotărât să folosească toții jucătorii în meciul cu APOEL. Au evoluat: Tordai (31′ Rîmniceanu; 65′ Buzbuchi) – Hodorogea (46′ Benzar), Țîru (46′ Rădoi), Boli (46′ Carp; 75′ Iacob), Ganea (46′ Mitache) – D. Lopez (46′ Filip), Brandan (46′ Nedelcu), Purece (46′ Casap; 75′ Dumitrescu) – Iancu (46′ Stoica), Rusu (46′ Coman), Chițu (46′ Cicâldău).