VIDEO | Viitorul a făcut spectacol în al doilea amical din Slovenia! Echipa lui Hagi a câștigat cu 6-0

Viitorul a câștigat la scor al doilea amical al din cadrul stagiului de pregătire din Slovenia. Echipa lui Hagi s-a impus cu 6-0 în confruntarea cu o selecționată a jucătorilor sloveni liberi de contract.

Dani Lopez, cu o ‘dublă’ în minutele 7 și 51, Vlad Morar (min. 73), Cicâldău (min.79 și min. 82) și Neluț Roșu, în minutul 81 din penalty au marcat golurile victorie pentru campionii României.

Viitorul a evoluat în următoarea formulă: Buzbuchi (62 Tordai) – Dumitraș (70 Rădoi), Țîru (70 Hodorogea), M. Constantin (46 Ghiță), Ganea (46 Panait) – D. Lopez (70 Roșu), Nedelcu (46 Iacob), Vînă (46 Dumitrescu) – Stoica (70 Purece), Chițu (70 Morar), Herea (70 Cicâldău).

Meciuri disputate de FC Viitorul în această vară:
Cantonamentul din Turcia:

• 17 iunie: FC Viitorul – Inter Baku 1-2 (Țucudean)
  • 20 iunie: FC Viitorul – FK Zira 2-1 (Stoica, Morar)
  • Cantonamentul din Slovenia:
  • 26 iunie: FC Vitorul – NK Celje 3-2 (Cicâldău 2, Stoica)
  • 29 iunie (dimineață): FC Viitorul – Selecționata jucătorilor sloveni liberi de contract 6-0 (D. Lopez 2, Cicâldău 2, Morar, Roșu-pen.)