VIDEO** Unirea Urziceni – Celtic 1-1

This browser does not support the video element.

Campioana României, Unirea Urziceni, a terminat la egalitate al doilea meci din turneu de pregătire din Scoția, scor 1-1, în disputa cu Celtic Glasgow.

Pentru formația pregătită de Dan petrescu a marcat Rusescu în minutul 55. La gruparea ialomițeană a debutat și fostul căpitan al Rapidului Vasile Maftei, care a jucat în prima repriză, după pauză fiind înlocuit de Nicu. Un alt debut la trupa ialomițeană a fost reprezentat de fostul petrolist Laurențui Marinescu, care a fost trimis în teren în repriza a doua.

Dan Petrescu a început disputa în următoarea formulă:

Arlauskis – Maftei, Galamaz, Mehmedovic, Brandan – Pădurețu, Ricardo, Apostol, S. Frunză – Bilașco, Rusescu.

După pauză au mai intrat: Nicu, B. Fernandes, Bordeanu, D. Matei, Paraschiv, Marinescu,Todoran, Onofraș, Dănălache, D. Stan

Publicat: 19 07. 2009, 11:00
Actualizat: 19 07. 2009, 11:06