VIDEO Puștiul „EXILAT” de Reghe și Becali a întors pe toate părțile un om crescut de Real Madrid! După faza asta își putea câștiga „biletul” pentru Steaua. Cum a trecut pe lângă gol

This browser does not support the video element.

Împrumutat după primele etape la „U” Cluj, stelistul Ionuț Năstăsie a fost aruncat în luptă din primul minut al partidei cu FC Brașov, scor 1-1.

Deși s-a remarcat jucând în banda dreaptă a terenului, Năstăsie a fost folosit de Cristi Dulca pe postul de mijlocaș stânga și a ieșit în evidență în repriza a doua, când a fost la un pas de gol, după o fază frumoasă.

Năstăsie a făcut un „un-doi” cu Paulinho, a trecut în viteză pe lângă Javier Velayos, după care l-a mai driblat odată pe fundașul spaniol crescut de Real Madrid. A rămas într-o poziție bună de șut, dar a nimerit doar plasa laterală.

Am mare încredere în Ionuț, el trebuie să meargă la Cluj și să joace, i-am promis că în iarnă se va pregăti cu noi și va primi din nou șanse să joace„, spunea Reghe, după împrumutul mijlocașului la echipa din „U”.