VIDEO Momentul care a întors soarta celui mai NEBUN joc din Liga I! **”Nu mi-a fost teamă că o să fiu ‘citit’ de portar”

This browser does not support the video element.

Rapid și Gaz Metan au oferit aseară cel mai nebun meci din actuala ediție a Ligii I. Ovidiu Herea, mijlocașul giuleștenilor a rememorat unul dintre momentele de cotitură ale partidei, momentul penalty-ului din minutul 43.

Gaz Metan a condus pe Giulești cu 2-0 după un sfert de oră, dar Rapid a revenit și a câștigat cu 5-3.

„Vreau să câștig un titlu cu Rapid, apoi mă gândesc să plec afară. Nu am avut discuții cu niciun club, mă simt bine la Rapid, nu vreau să plec la altă echipă din țară.

Nici noi nu ne dorim să trăim meciuri precum cel de aseară. La penalty mă gândeam ce s-ar întâmpla dacă aș rata. Portarul încerca să mă intimideze, dar nu mi-a fost frică de faptul că o să fiu „citit”. La 0-2 mă uitam pe tabelă și nu îmi venea să cred, chiar i-am spus lui Pancu că trebuie să facem ceva să ne revenim”, a declarat Ovidiu Herea la Ora de ProSport.

Publicat: 22 11. 2011, 14:22
Actualizat: 22 11. 2011, 14:33