VIDEO** Iliev marchează un SUPER GOL contra Chiajnei: execuție de mare jucător din interiorul careului! Îi face Gigi contract pe viață? :)

This browser does not support the video element.

Valentin Iliev a reușit unul dintre cele mai frumoase goluri din această etapă. Bulgarul a deschis scorul în partida Chiajna – Steaua cu un voleu din interiorul careului mare, cu adversar în spate.

Lovitura lui Iliev a venit în minutul 7, după un corner bătut de Bourceanu de pe partea dreaptă. Fundașul Stelei a tras tare din prima, fără vreo speranță pentru portarul Florin Niță. Bulgarul a mai avut o ocazie în minutul 14, când a lovit bara transversală cu o lovitură de cap din interiorul careului mare.

Este cel de-al doilea gol reușit de Iliev pentru Steaua în acest sezon. Jucătorul în vârstă de 31 de ani a mai marcat în victoria cu Voința Sibiu, scor 1-0, în finalul anului trecut.

Valentin Iliev mai are contract cu Steaua până la finalul acestui sezon. Deși Gigi Becali a declarat în repetate rânduri că îi va propune prelungirea, acest lucru nu s-a întâmplat și se zvonește că Iliev va juca din sezonul următor la ȚSKA Sofia.

Publicat: 07 05. 2012, 19:23
Actualizat: 07 05. 2012, 19:43