VIDEO | Ianis Hagi a marcat un gol fabulos! Arbitrul l-a felicitat pe tânărul mijlocaș pentru reușita sa

Viitorul lui Gică Hagi a câștigat și cel de-al doilea amical al verii, scor 9-2 cu CS Inter Cristian. Remarcatul acestei partide a fost fiul „Regelui”, Ianis, care i-a atras atenția până și arbitrului.

Primul gol marcat de Ianis a fost o adevărată „bijuterie”, tânărul mijlocaș reușind să plaseze mingea perfect în colțul lung după o preluare de excepție. Imediat după gol, arbtitrul nu s-a putut abține și a venit să-l felicite pe Ianis Hagi pentru faza creată.

Golurile Viitorului au fost marcate de Cristian Gavra 29, Ciprian Vasilache 36, Răzvan Marin 45, Ianis Hagi 48, 57, Romario Benzar 52, Florin Cernat 68, 83 și Andrei Ciobanu 72. Pentru CS Inter Cristian a punctat Ciprian Vasilache, în minutele 6 și 15.

Florin Cernat, adus în această pauză competițională de la Oțelul, a făcut și el un meci consistent, iar Gică Hagi se felicită pentru transferul făcut.

„Suntem în perioada de pregătire și interesul nostru e să arătăm mai bine în fiecare zi, să avem condiție fizică și să revenim acolo unde am fost. A fost un meci amical, un antrenament foarte bun, ăsta e obiectivul acum. Sunt mulțumit de majoritatea jucătorilor, noi am luat jucători foarte buni, el e unul dintre ei, sperăm să ne ajute foarte tare la obiectivul pe care ne-am fixat. E o perioadă în care se lucrează mult, încercăm să ne omogenizăm, avem jucători noi, sunt copii mulți, unii au fost la lot, alții în baraj la liga a 4-a, ușor ușor se formează lotul. Nu mi-a fost greu să îl conving pe Cernat, decarul la decar trage, a fost ușor”, a declarat Gica Hagi dupa meci.

CLICK AICI PENTRU VIDEO (reușita lui Ianis Hagi poate fi văzută la minutul 1:30)

Publicat: 21 06. 2015, 18:48
Actualizat: 22 06. 2015, 09:48