VIDEO – FC Brașov – Gaz Metan 0-0, una din cele mai slabe partide ale sezonului

This browser does not support the video element.

FC Brașov și Gaz Metan Mediaș au remizat, scor 0-0, după o partidă în care ocaziile de gol pot fi numărate pe degetele unei singure mâini.

Disputat într-o atmosferă dezolantă, meciul de la Brașov candidează cu șanse reale la trofeul de „cel mai slab al sezonului”.

Buga, singura ocazie importantă

Primele cvasi-ocazii ale partidei au venit în repriza secundă, când Romeo Surdu și Azdren Llullaku au încercat poarta cu șuturi de la marginea careului, ambele parate însă fără mari probleme de Buchta, respectiv Bordea.

Mugurel Buga a ratat cea mai bună șansă de a marca în minutul 89 al partidei, când a primit excelent la colțul lung, a reluat din prima, însă șutul său a fost blocat de intervenția perfectă a lui Buchta.