VIDEO | Execuție marca Ronaldinho pentru Eric de Oliveira, în remiza Pandurii – Cernomoreț Varna 2-2

Revenirea brazilianului Eric de Oliverira pare să fie de bun augur pentru Pandurii Tg. Jiu, echipă care se va lupta în returul acestui sezon pentru evitarea retrogradării. Deși mai are până când va ajunge la o formă fizică bună, brazilianul și-a arătat clasa în cel mai recent amical pe care echipa antrenată de Edi Iordănescu l-a disputat în cantonamentul care se desfășoară în Antalya. Eric a înscris în ultimul minut al jocului dintr-o lovitură liberă de la 18 metri, central, trimițând balonul peste zid în colțul opus celui în care stătea portarul. Pandurii a controlat partida, însă a primit două goluri pe greșelile apărării de apreciere a jocului la ofsaid.

Edi Iordănescu nu s-a putut baza în amicalul contra lui Cernomoreț pe Elton da Silva, Mihai Răduț, Gezim Shalaj și Paraskevas Christou, accidentați, dar și pe Mihai Roman, cel care a fost chemat de Anghel Iordănescu în cantonamentul echipei naționale divizionare. Paul Anton, celălalt jucător convocat de Tata Puiu, a fost folosit o repriză în meciul cu Cernomoreț, apoi a plecat și el către Mardan Palace, hotelul la care este cazată naționala.

Pandurii Târgu Jiu – Cherno More Varna 2-2

Marcatori Pandurii: C. Predescu min. 33, Eric min. 90

Pandurii: Gliwa – Pleașcă, Horj, Șandru, Grecu – Buleică, Anton, Pițian, Nicoară – C. Predescu – Matulevicius

Au mai jucat: Stanca, Ungurușan, Momcilovic, Vasiljevic, Nistor, Eric, Shamsin, Brata, Smrekar

Publicat: 04 02. 2015, 21:45
Actualizat: 04 02. 2015, 21:46