VIDEO Ceahlăul – Sportul Studențesc 1-2!** Intră să vezi golul de senzație al lui Lungu, copie la indigo cu reușita care a incendiat Șukru Saracioglu

This browser does not support the video element.

Sportul a reușit una dintre surprizele acestui debut de an în Liga I după ce a reușit să învingă aseară la Piatra Neamț, pe Ceahlăul, scor 2-1.

Cu un lot de doar 15 oameni, dintre care doi portari, Sportul s-a chinuit toată iarnă să se pregătească așa cum trebuie pentru partea a doua a campionatului. Iar ieri, la Piatra Neamț, fără un lot întreg și fără ca jucătorii să fie cu banii la zi, tehnicianul Daniel Isăilă a reușit o adevărată minune și a plecat cu toate cele trei puncte de sub Pietricica. Primul semn că Ceahlăul nu va avea o viață ușoară l-a dat Ferfelea. În minutul 28, căpitanul Sportului a executat excelent o lovitură liberă de la 20 de metri și a deschis scorul. La faza imediat următoare Gafița a egalat, din pasa lui Golubovic, pentru ca în minutul 36, Andrei Lungu să readucă Sportul în avantaj cu o execuție superbă, din marginea careului mare. După pauză, ambele echipe au avut câte o bară prin Dobre (60), respectiv Enache (78), dar scorul a rămas neschimbat.

„Pentru unii poate că este o supriză, dar eu am crezut tot timpul că putem învinge la Piatra Neamț”, a declarat la final tehnicianul Sportului, Daniel Isăilă.

Jucătorii mei au fost prea relaxați când au văzut lotul Sportului, iar asta ne-a costat