Victorie de palmares! Gloria – Chiajna 1-3

Formația Concordia Chiajna a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-0), echipa Gloria Bistrița, într-un meci reprogramat, vineri, în ultima etapă a Ligii I, după ce joi seară a fost întrerupt în minutul 14 din cauza ploii torențiale.

CLICK AICI PENTRU A URMĂ‚RI DESFĂ‚ȘURAREA LIVE TEXT A PARTIDEI

Pentru Concordia au marcat Savin ’31, Fl. Ilie ’63 și Balgiu ’84, iar pentru Gloria a înscris Cubilla ’67.

La meci au fost prezenți circa 300 de spectatori.

Gloria a fost condusă de pe bancă de secundul Sebastian Moga, antrenorul Nicolae Manea fiind plecat la București pentru cununia civilă a fiului său Costin.

MEDIAFAX

Meciul Gloria Bistrița – Concordia Chiajna, din ultima etapă a Ligii I, întrerupt joi seară, în minutul 14, din cauza ploii torențiale, se va relua vineri, la ora 14.15.

La o oră și 10 minute de la întreruperea jocului, la stația de amplificare a stadionului din Bistrița s-a anunțat că meciul nu va continua astăzi și se va disputa vineri.

Arbitrul Radu Petrescu a decis să trimită cele două echipe la vestiare, la scurt timp după startul partidei.

Gazonul arenei era imbibat cu apă încă de la începutul jocului, iar la Bistrița continuă să plouă torențial.

În momentul întreruperii, scorul era egal, 0-0.

MEDIAFAX

ECHIPELE DE START

GLORIA (4-2-3-1): 1 Bota – 23 Guț, 4 Ad. Iordache, 6 Hlinca  (cpt), 18 Jarda – 11 Feher, 8 Siplăcan – 28 B. Oprea, 20 Cubilla, 21 Chițu – 15 Brumă
Rezerve: 12. Oghinciuc – 2 Trestenicu, 14. Peica, 16. Ciofu, 25. Pouye, 26. Berceanu, 29. V. Pop
Antrenor: Nicolae Manea

CHIAJNA (4-1-4-1): 90 Cobrea – 2 Savin, 15 Leca, 24 Ghionea, 21 Bucurică – 19 Novac – 17 A. Stan, 6 Coșereanu, 8 S. Pană (cpt), 30 D. Stan – 20 Roșu
Rezerve: 1. Niță – 3. Beliga, 4. Fl. Ilie, 22. Bagiu
Antrenor: Ilie Stan

Duelul dintre Gloria Bistrița și Concordia Chiajna poate fi considerat deja un meci de liga a doua. Cele două formații sunt matematic retrogradate înaintea acestei partide, rezultatul partidei neputând schimba în vreun fel situația din clasament.

Cu doar trei victorii în această stagiune de campionat, Gloria se află pe ultima poziție având doar 18 puncte strânse. Concordia ocupă prima poziție retrogradabilă, cu 30 de puncte, la patru lungimi în spatele primei „salvate”, Ceahlăul.

În tur, Concordia s-a impus cu 2-1 pe teren propriu. Ibric și Belu au marcat pentru gazde, iar Anton a înscris pentru Gloria.

Publicat: 31 05. 2013, 15:54
Actualizat: 31 05. 2013, 15:55