Victorie de moral pentru jucătorii lui Costel Enache!** Ceahlăul – FC Brașov 2-1

Formația Ceahlăul Piatra Neamț a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa FC Brașov, într-un meci din etapa a VIII-a a Ligii I, întrerupt zece minute din cauza unor probleme la instalația de nocturnă.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Velici ’45 și Golubovici ’68. Pentru FC Brașov a înscris Madeira, în minutul 63.

1-0: Velici deschide scorul trimițând mingea în plasă din interiorul careului, după o centrare a lui Constantinescu;

1-1: Madeira egalează un un șut de la marginea careului, la colțul lung;

2-1: Golubovici stabilește scorul final, cu o lovitură cu capul din șapte metri.

Iată echipele de start:

Ceahlăul (4-4-2): Miron – Moreno, Cazan, Ichim, Rusu – Constantinescu, Achim, Monroy, Stana – Golubovic, Velici. Antrenor: Costel Enache
Rezerve: Jovic, Miron, Tolimir, Bădescu, Margine, Țepeș, Vițelaru

URMĂ‚REȘTE AICI COMENTARIUL LIVE TEXT AL PARTIDEI

FC Brașov (4-1-4-1): Taborda – Velayos, Machado, Munteanu, Cr. Ionescu – Menassel – I. Popa, Mateiu, Bruno Madeira, Păun – Batin. Antrenor: Ionuț Badea
Rezerve: Mutu, Lazăr, Davide, Enceanu, D. Popa, Tameș, Hadnagy

Publicat: 14 09. 2012, 21:06
Actualizat: 14 09. 2012, 21:07