Victorie, dar cum? Dulca recunoaște: „Am jucat slab, bine că vine pauza”

Mediașul și-a revenit după înfrângerea în fața Astrei și și-a reamintit de seria de nouă meciuri fără eșec. Echipa lui Dulca a câștigat în fața Concordiei Chiajna, într-un meci în care jucătorii ambelor echipe s-au întrecut în gafe și execuții hilare. Dulca a recunoscut după meci: „Am jucat slab”

„Știam că va fi foarte greu. Concordia a jucat foarte bine, nu refuză jocul, încearcă să paseze mult. Importante sunt cele trei puncte, chiar dacă azi am jucat foarte slab. Această pauză este binevenită pentru noi. Florin Dan a marcat, este important lucrul ăsta. Regret că nu îl vom avea meciul următor. Chiar dacă am rămas în zece oameni, am știut să gestionăm jocul”, a spus antrenorul Gazului.

Gaz Metan Mediaș a învins luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I, în care de la fiecare grupare a fost eliminat un jucător.

Golul a fost marcat de Florin Dan, în minutul 11, dintr-o lovitură liberă de la 17 metri.

Gaz Metan Mediaș: Buchta – Frăsinescu, Muth, Markovici, Buzean – Tahar, R. Zaharia (Medeiros ’46) – C. Petre, Fl. Dan, Llullaku (Munteanu ’66) – Bud (Bozeșan ’75). Antrenor: Cristian Dulca.

Concordia Chiajna: Râmniceanu – Crețu, Savin, Melinte, Bambara – Bucurică – Serediuc, Purece (Florea ’69), Onduku (Strătilă ’90+1), N. Roșu – Welington. Antrenor: Ionuț Chirilă.

Cartonașe galbene: Muth ’20, R. Zaharia ’23, Fl. Dan ’46, ’58 / Onduku ‘8, Purece ’13, Roșu ’13, Savin ’52.
Cartonașe roșii: Fl. Dan ’58 / Crețu ’10.

Arbitri: Marcel Bîrsan (central) – Vasile Marinescu, Gabriel Bârjac (asistenți) – Adrian Comănescu (rezervă).
Observatori: Costin Toma, Gheorghe Nedelescu.

Publicat: 11 11. 2013, 20:14
Actualizat: 11 11. 2013, 20:15