Victorie clară pentru Poli Iași în amicalul cu CSM Roman. Un atacant ghanez a reușit o „dublă”

Din dorința de a-i vedea la lucru pe jucătorii care nu au evoluat în meciul de luni, contra Craiovei, antrenorul Flavius Stoican a programat miercuri seară, în Copou, un amical cu divizionara a treia CSM Roman. Poli Iași s-a impus cu un categoric 4-0 (2-0), prin golurile marcate de Patrick Petre (minutul 7), Mousa Sanoh (28) și „dubla” ghanezului Lawson Bekui (56, 72), un atacant de 23 de ani aflat în probe. La primele două reușite ale gazdelor, servant a fost tânărul mijlocaș dreapta Vlad Danale.

Antrenorul Flavius Stoican a început meciul în formula: Cobrea – Bosoi, Rus, Mihăescu, Sin – Mimoun, Flores, Danale, Căruță, Patrick Petre – Sanoh. În repriza a doua au mai intrat: Mongongu, Bekui, Dwubeng, Corduneanu, Vlădeanu, Roșu și Moldovan.

Dintre jucătorii prezenți în teren în amicalul cu Romanul, Laurențiu Rus, Dylan Flores și Sin s-ar putea regăsi în formula de start pentru întâlnirea cu Astra, din etapa a doua.

Poli Iași va întâlni Astra Giurgiu, sâmbătă, în Copou, de la ora 21:00, în etapa a doua a Ligii 1 Betano.

Publicat: 26 07. 2018, 13:41
Actualizat: 18 09. 2018, 13:25