Victorie chinuită!** Borcea a tremurat la Miami! Ce meci i-a venit în minte la 0-0

Dinamo a învins cu emoții pe Voința Sibiu, scor 1-0, cu portarul Cristi Bălgrădean în formă maximă, dar în ciuda tuturor emoțiilor avute „câinii” spun că nu s-a pus problema învingătoarei.

Nicolae Badea și-a criticat jucătorii pentru prestația din prima jumătate de oră și l-a felicitat pe goalkeeper-ul dinamovist pentru evoluția din această seară. În acest meci arbitrii au avut de luat câteva decizii controversate, iar Badea a precizat că meciul a fost trăit la cote maxime și la Miami acolo unde Cristi Borcea a resimțit din plin deciziile nefavorabile luate de arbitri.

„Sibiul a avut ocazii clare după ce am marcat noi și dacă ne raportăm doar la cele 12 minute, când ei au ratat, se poate spune că meritau mai mult, dar având în vedere tot meciul, cu tot respectul pentru egalii Stelei din prima etapă, nu cred că s-a pus problema învingătorului. Trebuie să învingem și cu Mioveni, lucrurile trebuie luate foarte în serios.

Astăzi, în primele 20-25 de minute, jucătorii noștri au fost prea siguri de victorie și asta s-a văzut. Omul meciului a fost Bălgrădean, chiar dacă omul victoriei a fost Ionel Dănciulescu. Bălgrădean a avut patru intervenții cu totul remarcabile și a evitat un egal în „Ștefan cel Mare”. Au fost emoții și la Miami, am vorbit cu domnul Borcea la pauză și în timpul reprizei secunde. Cristi era marcat de meciul cu Brașovul, când am avut și un gol anulat, el asta își amintea”, a declarat Nicolae Badea la DolceSport.

Publicat: 19 11. 2011, 20:28
Actualizat: 19 11. 2011, 20:54