Victoria cu Sabail încinge spiritele la Craiova! Suporterii îi cer socoteală lui Papură: „Nu ne trebuie o marionetă. De ce ne bucurăm?”

Suporterii Craiovei l-au luat la rost pe Corneliu Papură după succesul cu Sabail, scor 3-2, în primul meci din preliminariile Ligii Europa. Mulți susținători ai echipei din Liga 1 i-au cerut demisia lui Papură, pe pagina de Facebook a echipei.

La finalul partidei, antrenorul Corneliu Papură a fost ironizat de suporterii echipei: „Echipa e ok, dar ne mai trebuie un antrenor, nu o marionetă. / Avem o echipă slabă, de ce ne bucurăm? / Papură, ai luat două goluri cu Sabail! Ești mulțumit? / Afară cu Papură! Afară cu Cîrțu / Vrem antrenor principal”, sunt câteva dintre mesajele postate pe pagina de Facebook a Craiovei.

Oltenii s-au impus cu 3-2 la Baku, după un meci pe care l-au controlat. Mateiu a deschis scorul pentru Craiova, dar Ramazanov a egalat în minutul 33. Bancu a readus Craiova în avantaj în minutul 51, iar Roman a înscris pentru 3-1 după alte 16 minute. Ramazanov a reușit dubla, în minutul 82, și a închis tabela pentru 3-2.

Returul va avea loc peste o săptămână, pe stadionul „Ion Oblemenco”. Învingătoarea dintre Craiova și Sabail se va duela în turul secund cu Honved Budapesta sau Zalgiris Vilnius, echipa lui Liviu Antal.

Publicat: 11 07. 2019, 21:30
Actualizat: 11 07. 2019, 21:31