Verdictul lui Dică după accidentarea lui Florinel Coman! „Perla” vicecampioanei a părăsit terenul în lacrimi la primul amical al iernii

Florinel Coman a părăsit terenul accidentat în primul amical al iernii, pierdut de FCSB cu Olimpik Donețk, 2-1, iar antrenorul vicecampioanei a declarat la finalul partidei că este vorba de o entorsă. Coman a fost înlocuit în minutul 58, după un fault dur al unui adversar, cu portughezul Artur Jorge. Jucătorul adus de la Viitorul a fost scos pe brațe de pe teren.

A fost primul și singurul amical al FCSB-ului în cantonamentul din Antalya. Celelalte meciuri de pregătire, trei la număr, se vor juca în stagiul de pregătire din Spania. Vicecampioana a condus la pauză, 1-0 prin golul lui Man, dar Olimpik a întors rezultatul în repriza a doua, în care Alibec a fost trimis mai repede la vestiare. Denis Alibec a primit direct cartonașul roșu după ce s-a îmbrâncit cu un adversar la mijlocul terenului.

În actuala stagiune, Coman a evoluat în 20 de partide și a marcat de patru ori.

Publicat: 18 01. 2018, 16:25
Actualizat: 18 01. 2018, 16:34