Vașvari, după ce a ratat penalty contra Petrolului în minutele de prelungire: „Am avut neșansă, le cer scuze tuturor”

Mijlocașul formației FC Botoșani Gabriel Vașvari a declarat vineri seară, la finalul partidei pierdute pe teren propriu, scor 0-1 (0-0), că regretă că a ratat penaltiul la ultima fază a meciului.

A fost multă neșansă în seara aceasta. Am ratat penaltiul la ultima fază ameciului. Le cer scuze tuturor, colegilor, spectatorilor! Am făcut un meci bun, am dominat, dar… Petrolul nu a fost mai bună decât noi. Un rezultat de egalitate ar fi fost echitabil. Nu vreau să fie nimeni în pielea mea acum! E o amărăciune mare, mai ales că un gol aducea un punct„, a spus Gabriel Vașvari.

Vașvari a precizat că speră să se revanșeze etapa viitoare, la Giurgiu, cu Astra: „Etapa viitoare întâlnim o altă echipă bună, Astra. O formație care a jucat în cupele europene, dar eu sper să ne întoarcem cu cel puțin un punct. Noi trebuie să ne îndeplinim obiectivul propus și pe urmă ne gândim la Europa League. Am luat un singur punct în două etape de retur, e devreme să vorbim despre asta acum„.

Formația Petrolul Ploiești a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Botoșani, într-un meci contând pentru etapa a XIX-a a Ligii I, unicul gol al meciului fiind marcat de Felipe Teixeira, în minutul 48, din lovitură de la 11 metri.

Publicat: 28 02. 2015, 10:25
Actualizat: 28 02. 2015, 10:26