Varela se teme de Pandurii: „Trebuie să ne asigurăm locul doi, dar va fi greu!” Care sunt atuurile gorjenilor în viziunea stelistului

Steaua – Pandurii, duminică, de la 20:30. Steaua are nevoie de o victorie pentru a-și asigura matematic locul doi în acest sezon, iar căpitanul Fernando Varela spune că îndeplinirea acestui obiectiv e vitală, în condițiile în care ar asigura prezența în preliminariile Champions League.

Totuși, căpitanul roș-albaștrilor e conștient că partida va fi una extrem de dificilă și amintește de meciul disputat în turul play-off-ului, când Steaua s-a impus în minutele de final, dintr-un penalty, deși Pandurii a evoluat mai bine de o repriză în inferioritate numerică.

„Cred că dacă învingem în meciul ăsta nu mai pierdem locul doi. Pentru noi e cel mai important lucru să ne asigurăm această poziție, pentru că duce în preliminariile Ligii. Dar ne așteaptă o partidă grea, s-a văzut în ultimul meci, când am câștigat în ultimul minut. A fost o partidă foarte grea, Pandurii e o formație dificilă. Știe ce joacă și știe să joace meciuri din acestea. Pasează foarte bine, trebuie să fim foarte concentrați, să intrăm hotărâți și să câștigăm. Vedem ce se întâmplă, important e să ne impunem noi. Nu trebuie să stăm cu gândul la meciul Astrei, în primul rând trebuie să ne vedem de partida noastră”, a declarat Fernando Varela într-o conferință de presă.

Publicat: 30 04. 2016, 11:26
Actualizat: 30 04. 2016, 13:45