Vali Crețu, mesaj incredibil după scandalul cu Leo Grozavu. „În seara asta am scăpat de o «bucată»!” | FOTO

Valentin Cretu si Marius Stefanescu in meciul de fotbal dintre FCSB si Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Terenul principal al Centrului National de Fotbal din Mogosoaia, luni 21 decembrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Meciul dintre FCSB și Sepsi OSK s-a terminat la egalitate, scor 1-1, dar partida din ultima etapă a anului 2020 nu a fost lipsită de incidente, iar Vali Crețu a postat un mesaj incredibil pentru antrenorul Leo Grozavu.

FCSB a remizat cu Sepsi OSK, scor 1-1, iar duelul din etapa a 15-a din Liga 1 a avut loc un conflict între Vali Crețu și Leo Grozavu, antrenorul grupării din Sfântu Gheorghe.

Antrenorul lui Sepsi OSK l-ar fi bruscat pe Vali Crețu la finalul primei reprize, în zona vestiarelor, iar acest lucru a dus la eliminarea lui Leo Grozavu de către arbitrul Horațiu Feșnic.

Vali Crețu, mesaj incredibil după scandalul cu Leo Grozavu

Leo Grozavu ar fi cedat nervos în momentul în care fundașul FCSB-ului i-ar fi adresat niște cuvinte mai puțin politicoase, iar Toni Petrea s-a implicat în conflict. „Du-te și bate-i pe ai tăi, lasă-i pe ai mei”, i-a transmis antrenorul FCSB-ului celui de la Sepsi.

Deși Leo Grozavu a negat că a avut un conflict cu Vali Crețu la pauza meciului FCSB – Sepsi OSK, dar fundașul fostei vicecampioane a României i-a transmis antrenorul echipei din Sfântu Gheorghe un mesaj pre rețelele de socializare.

Vali Crețu a postat o poveste explicită pe contul său de Instagram la scurt timp după finalul meciului FCSB – Sepsi OSK, iar fundașul s-a declarat fericit că a scăpat fără să fie lovit de antrenorul covăsnenilor. „Domnule Leo Grozavu, în seara asta am scăpat de o «bucată»”.

Explicația lui Leo Grozavu pentru eliminarea din meciul FCSB – Sepsi OSK

„Mi-a dat al doilea galben la pauză pentru că Crețu a avut niște cuvinte nepotrivite în timpul meciului, eu la pauză i-am spus niște lucruri, după aia îmi spune că mi-a dat pentru civinte, știu eu… Vrea să mă potolească, să nu își facă el probleme. Cu mine în mod special, nu avea nimic de împărțit cu mine Crețu.

Dar și la meciul din Cupă a rămas cu o ură de nedescris împotriva noastră. Mi-a fost jucător, eu am considerat că trebuie să se comporte altfel. Mai ales când era la Mediaș, a venit și mi s-a plans că el nu mai vrea să stea și vrea să plece. L-am ajutat să plece, a zis că el vrea să se lase de fotbal, a plecat în Germania, putea să vină și să spună că are o echipă și vrea să meargă. Eu nu îl țineam cu forța, iar pentru asta vine și înjură, problema lui”, a spus Leo Grozavu.

Publicat: 22 12. 2020, 09:57