Valerii Moraru: „Mi-am dorit un șoc la echipă. Lucrurile s-au schimbat în bine”

Valerii Moraru a plecat mulțumit de la stadion după victoria cu Concordia Chiajna. Patronul Rapidului admite că a dorit să creeze un șoc la echipă prin schimbarea antrenorului și consideră că a reușit acest lucru prin aducerea lui Bergodi.

„Îmi pare bine că Bergodi a debutat cu o victorie. Mi-am dorit un șoc la echipă. Am jucat bine în prima repriză, în a doua repriză mai puțin bine, dar sunt mulțumit. Echipa s-a schimbat în bine”, a declarat Valerii Moraru la finalul meciului.

Rapid a învins, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Concordia Chiajna, în ultimul meci al etapei a XXVII-a a Ligii I.

Golul a fost marcat de Gecov, în minutul 30.

1-0: Daniel Niculae i-a pasat cu capul lui Gecov, care a înscris din șapte metri.

La meci au asistat aproximativ 6.000 de spectatori. În tribună s-a aflat și antrenorul secund al naționalei României, Viorel Moldovan.

Jucătorul Concordiei Chiajna, Florin Lovin, a fost fluierat pe tot parcursul meciului, după ce a intrat pe teren, pentru scandalul de la cazul „bricheta”.

Imediat după ce Marcel Gecov a marcat golul victoriei, suporterii de la tribuna a doua au arborat un drapel al Cehiei.

Publicat: 20 04. 2015, 22:47
Actualizat: 20 04. 2015, 22:48