Unul ție, unul mie! VIDEO REZUMAT: Concordia – Oțelul 1-1

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 18 poze

Moldovenii au deschis scorul prin Astafei (46), dar au fost egalați de către Zaharia (65)

Dacă gazdele se aflau, matematic, pe poziție de ligă secundă, Oțelul a sosit la Chiajna după dauna totală suferită etapa trecută: doi „exmatriculați” de marcă din distribuția gălățeană, Costin și Paraschiv, plus o cicatrice urâtă după cele patru „copci” căpătate la întâlnirea cu Astra (0-4). Primul semn de viață al moldovenilor a venit în minutul 3, când Giurgiu a ratat cu poarta goală. Concordia nu s-a grăbit cu replica, astfel că până spre finalul primei reprize, când Coșereanu a șutat milimetric pe lângă poartă (43), jocul nu s-a mutat de la mijlocul terenului. După pauză, apar ocaziile și golurile. Popescu a centrat, iar Astafei a reluat spectaculos, cu exteriorul (46). Învitați parcă de Oțelul în propriul careu, ilfovenii au reacționat în minutul 65, prin Zaharia, care a înscris cu o lovitură de cap la colțul lung. A rămas 1-1, iar ambele formații s-au ales cu prima remiză din acest sezon.