Unirea Urziceni și Gloria Buzău, egale într-un meci amical

Echipa Unirea Urziceni a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul amical susținut, sâmbătă, în compania formației Gloria Buzău, în cadrul cantonamentului efectuat la Brașov, anunță agenția Mediafax.

Gloria Buzău a deschis scorul prin Alin Vigariu, în minutul 25, iar Unirea a egalat prin Dinu Todoran ’40.

Antrenorul formației Unirea Urziceni, Dan Peterscu, a folosit următorii jucători: G. Arlauskis – Nicu, Balint, Mehmedovici, Bordeanu – Onofraș, Ricardo, Todoran, Frunză – D. Stan, Dănălache. Au mai evoluat Zakula, Galamaz, D. Arlauskis, Brandan, Pădurețu, Mara, Aldea și Bilșaco.

Gloria Buzău a evoluat în formula Mincă – Doicaru, Tudose, Ninu, Filip – Bicfalvi, Vigariu, Vlaicu, Al. Stoica – Lițu, Guda. După pauză, antrenorul Ștefan Stoica a rulat tot lotul avut la dispoziție.

Publicat: 21 06. 2008, 15:21