Unirea Urziceni – Motherwell 2-1

Trupa antrenată de Dan Petrescu a câștigat cu 2-1 cel de-al doilea meci amical din cadrul cantonamentului din Scoția, disputat împotriva prim divizinarei Motherwell.

Ambele goluri ale ialomițenilor au fost marcate în minutele 11 și 23, de către Rusescu, jucător de 20 de ani revenit în forță după un împrumut la Otopeni, care tinde iată să-l facă uitat pe accidentatul Daniel Stan.

Unirea a început partida în următoarea formulă:

G. Arlauskis- D. Arlauskis, Fernandes, Landa, Bordeanu- Aldea, Crișan, Pădurețu, Frunză- Rusescu, Bilașco.

După pauză Dan Petrescu a făcut numeroase schimbări încercând astfel să ruleze tot lotul, în aceste condiții scoțienii reușind să reducă din handicap.

Următorul amical al Urziceniului în Scoția va avea loc luni, în fața campioanei Celtic. Stagiul de pregătire al ialomițenior în insulă ia sfârșit pe 19 iulie.

Publicat: 12 07. 2008, 15:40