Un punct și multe griji! Brașov – CFR 0-0! Urmărește rezumatul VIDEO al partidei

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 22 poze

FC Brașov a dominat clar jocul de aseară cu CFR Cluj, dar au avut ghinionul să-l prindă pe Mario Felgueiras într-o zi de grație

CFR a avut o singură ocazie de gol tot meciul

Aflat într-o situație delicată în clasament, FC Brașov era obligată să învingă ieri pe CFR pentru a începe urcușul din zona nisipurilor mișcătoare. Fără victorie cu fosta campioană din 1970, elevii lui Ilie Stan au început tare jocul, iar Surdu, Cristea și Vagner l-au remarcat din plin pe Felgueiras. De partea cealaltă, Grigoraș i-a pregătit omologului său două surprize. Florin Costea și Deac au început meciul pe bancă, iar Ogbu și Maah au intrat pe teren din primul minut. Degeaba. CFR nu a reușit nicio clipă să pună în real pericol poarta adversă.

Buga, ratare singur cu portarul!

Gazdele au început în atac și partea secundă, iar cea mai mare ocazie a jocului a fost ratată de Buga. Scăpat singur cu Felgueiras, vârful stegarilor a fost blocat excelent spre disperarea băncii tehnice a gazdelor. Iar recitalul portughezului din poarta CFR-ului a continuat. Patru minute mai târziu, Fonseca a reluat mingea cu o lovitură de cap, dar Super-Mario a respins excelent, lucru repetat în ultimul sfert de oră, când s-a aflat față în față cu Romeo Surdu. Pe final, clujenii au trecut pe lângă o victorie nemeritată, când Maah nu a reușit să trimită din șase metri o centrare excelentă a lui Claudiu Voiculeț. FC Brașov a trebuit s-a mulțumit în final cu un singur punct, a trecut peste linia salvatoare, dar grijile evitării retrogradării sunt în continuare mari.