Un polonez va arbitra returul Stelei cu AS Trencin! Programul campioanei înainte de meci

Partida dintre echipa Steaua București și formația slovacă AS Trencin, din manșa secundă a turul doi preliminar al Ligii Campionilor, va fi condusă de o brigadă de arbitri din Polonia, avându-l la centru pe Pawel Raczkowski, a anunțat, duminică, site-ul oficial al campioanei României.

Raczkowski va fi ajutat de asistenții Michal Obukowicz și Pawel Sokolnicki, iar Tomasz Musial va fi arbitru de rezervă.

Delegatul UEFA pentru acest joc va fi bulgarul Andrei Medințev, în timp ce spaniolul Manuel Enrique Mejuto Gonzalez va superviza activitatea arbitrilor.

Programul activităților de presă de marți pentru această întâlnire este următorul:

– 17.30 – conferință de presă Steaua București – Centrul Național Mogoșoaia;

– 18.00 – antrenament oficial Steaua București – Centrul Național Mogoșoaia – deschis presei în primele 15 minute;

– 18.30 – conferință de presă AS Trencin – Arena Națională;

– 19.00 – antrenament oficial AS Trencin – Arena Natională – deschis presei în primele 15 minute.

Partida Steaua București – AS Trencin, din manșa secundă a turul doi preliminar al Ligii Campionilor, se va disputa miercuri, de la ora 21.30, pe Arena Națională. În tur, Steaua s-a impus, în deplasare, cu scorul de 2-0.