Un nou succes în Antalya: CSMS Iași – FC Alashkert (Armenia) 2-0

Echipa ieșeană CSMS s-a impus cu scorul de 2-0 (1-0) în fața formației armene FC Alashkert, astăzi, într-un meci amical disputat în Antalya. Nigerianul Gomo Onduku a deschis scorul în minutul 3, iar Narcis Bădic a dublat avantajul ieșenilor, în minutul 60.

Antrenorul Nicolo Napoli a folosit următoarea echipă: Grahovac (46 Caparco) – Voicu, Ciucă, Mihalache, Țigănașu (46 Bădic) – Ciucur, Mitic, Enescu, Bole (46 Bosoi) – Onduku, Boiciuc.

În celelalte patru meciuri din Turcia, CSMS Iași a înregistrat o victorie (3-0 cu Pohang Steelers), două remize (1-1 cu Budyonkor și 1-1 cu Korona Kielce) și o înfrângere (0-2 cu Zvijezda Gradacac).

Ieșenii vor disputa ultimul meci amical din Antalya pe 12 februarie, în compania formației ucrainene Cernomoreț Odessa.

Publicat: 08 02. 2015, 21:51
Actualizat: 08 02. 2015, 21:52